Dėl žodžių ir darbų 2010-08-10

Dėl žodžių ir darbų (2010-08-10): Aišku, LKŽ nėra žodžio batauti. Bet galima imtis tokios veiklos. O jai įvardinti reikia žodžio.
Jei bent keli grybaudami ne tik uogaus, bet dar ir bataus, atsiras šansas gyvuot ir žodžiui.
Užfiksavus batą miške, šalikelėj ar dar kur nors, galima jį pasiimt į namus ir imtis asambliažą kurti. Jei seksis, ir parodą surengti.
Eksponuot ant grindų. Batavimas įgautų aukštesnį statusą, gal net A.A. dėmesį atkreiptų. Ir prasivertų vartai istorijon ir žodynan.
Bet visai gana tik nufotografuot batą, likusį be šeimininko, pasimetusį, – ir išsiųst el. paštu vgasiliunas@gmail.com.
Ir batautojo nekrologo pavadinimas aiškus: „XY padžiovė batus“. Skambù.

2016-10-20

(217) Paskaitibačiai

Prieš šešetą metų radęs Bartkuškio miške tą spyglių prikritusį dešinės kojos buv. apavą tikrai nepagalvojau – pranašo dovanos neturiu, – kad batavimas gali taip išplisti. Štai įrodymas – vakar gautas Silvijos S. laiškas ir vaizdas:
Laba diena,
Pamačiusi Jūsų tinklalapį ne kartą pagalvojau, kiek daug puikių progų įamžinti augančius, dygstančius, plaukiančius, grybaujančius ir visokius kitokius dalykus išdarinėjančius batus pražiopsojau... Bet!
Išaušo diena, kai man buvo leista atsigriebti ir bent kiek sumažinti savigraužą. Paskaitos Vilniaus universiteto Filologijos fakultete metu (kad ir kokia įdomi ji bebuvo) akimirką, o gal ir dešimt jų, užsižiopsojau pro auditorijos langą. Žvelgiant pro langus atsiveria vaizdas į dailią Pilies gatvę, o 113-oji auditorija, esanti antrame aukšte, leidžia nevaržomai žavėtis senaisiais Vilniaus stogais... Taip bežiūrint ir besigėrint senoviniu saulės apšviestu raudonu mūru akį ir mintį pagavo ne kas kita, o skraidantys batai (pastarųjų senamiesčio statinių fone reikia kantriai paieškoti)! Regis, kažkas nusprendė, kad sportinių batų sezonas baigėsi, o tuo, kas nereikalinga, reikia atsikratyti sumaniai. Tikiuosi, batų šeimininkas įsigijo naują avalynę ir nesigaili savo batus pavertęs praeivių žvilgsnį ir studentų dėmesį blaškančiu eksponatu!
Gražios dienos!
– Ačiū, Silvija. Gyvenimas tik studijuojant ne toks įdomus kaip dar ir bataujant (manyčiau).

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą