Dėl žodžių ir darbų 2010-08-10

Dėl žodžių ir darbų (2010-08-10): Aišku, LKŽ nėra žodžio batauti. Bet galima imtis tokios veiklos. O jai įvardinti reikia žodžio.
Jei bent keli grybaudami ne tik uogaus, bet dar ir bataus, atsiras šansas gyvuot ir žodžiui.
Užfiksavus batą [NB! in situ] miške, šalikelėj ar dar kur nors, galima jį pasiimt į namus ir imtis asambliažą kurti. Jei seksis, ir parodą surengti.
Eksponuot ant grindų. Batavimas įgautų aukštesnį statusą, gal net A.A. dėmesį atkreiptų. Ir prasivertų vartai istorijon ir žodynan.
Bet visai gana tik nufotografuot batą, likusį be šeimininko, pasimetusį, – ir išsiųst el. paštu vgasiliunas@gmail.com.
Ir batautojo nekrologo pavadinimas aiškus: „XY padžiovė batus“. Skambù.

2026-06-10

(738) Compensabatis



Vakarykštė nuojauta, esą batai vaikšto būreliais, pasitvirtino. Vakare el. pašto dėžutėj, žiūriu, Karolinos laiškas su priekabu:
Sveiki, Virginijau,
šį kartą persiunčiu draugės Medos radinį iš Vilniaus.

Compensos koncertų salės aikštelė
2026.06.09
— Dėkui abiem!
P.S. Buvo kilusi mintis sugalvot kitą radinio pavadinimą, kurio abu dėmenys būtų lietuviški (lot. compenso – atsverti, išlyginti, atlyginti), bet nepavyko. Gal turit variantų?

2026-06-09

(737) Jonavabatis

Batai po vieną nevaikšto – būreliais :)
3 atkeliavo Justės radinys, 5 – Gabrielės, o vakar (8) vakare Karolina atsiuntė savąjį:
Sveiki, Virginijau,
praėjusį šeštadienį buvau žygyje Jonavoje. Einant palei Nerį man atsirišo batraištis ir paprašiau draugo, kad palauktų. Sako: „Pasigirdo, kad batą radai“. Ir tada man mintis: galėčiau tikrai rasti, kad jam jau pasigirdo. Paėjom gal kokį 100 metrų – akurat!

Lokacijos nenurodysiu, kažkur Jonavoje netoli Neries.
2026.06.06
— Ačiū! Dėkui ir draugui, išpranašavusiam radinį.
Taip, kartais atsitinka dalykų, kurie – papasakoti – skamba lyg išmonė, nors būna grynių gryniausia teisybė.

2026-06-06

(736) Papupinis


Vakar gavau Gabrielės laišką su priekabu:
Laba diena, Virginijau,
radinys jau kiek „paraugintas“, bet atkeliauja su šiokia tokia istorija.
Iki Pilaitėje esančio prekybos centro „Pupa“ važiavome vienu automobiliu, ten turėjome persėsti į kitą ir tęsti kelionę. Beieškodami, kaip čia įsigauti į „Pupos“ parkingą, pravažiavome batą. Netrukus sustojome ir išlipome, o aš vis dairiausi į tą pusę – tikėjausi grįžti ir nufotografuoti. Galiausiai paaiškėjo, kad ne. Nuėjome į priešingą pusę, kur netrukus radome antrąjį vairuotoją. Vis tik vos įlipus vėl pravažiavome ta pačia gatvele, tad skubiai pasinaudojau proga. Kadangi nesustojome, nuotraukos kokybė nėra tobula.

Papupys – „Pupos“ nugarinė dalis,
gegužės 17 d.
— Ačiū! Manau, kad žmogaus norai, pastangos gal net vertesni negu galutinis rezultatas.

2026-06-04

(735) Sutrepotoji

Coll. Justė atsiuntė naują savo radinį:
Netoli Veržuvos kapinių, 2026-06-02




















— Dėkui! Kuo didesni laiko tarpai tarp gaunamų radinių – tuo džiaugiau sulaukti.
P.S. Radinio įvardas – batautojos Justės (aš tik būdvardžiui suteikiau išskirtinumo ypatybę: sutrepota + ji = sutrepotoji).