Dėl žodžių ir darbų 2010-08-10

Dėl žodžių ir darbų (2010-08-10): Aišku, LKŽ nėra žodžio batauti. Bet galima imtis tokios veiklos. O jai įvardinti reikia žodžio.
Jei bent keli grybaudami ne tik uogaus, bet dar ir bataus, atsiras šansas gyvuot ir žodžiui.
Užfiksavus batą miške, šalikelėj ar dar kur nors, galima jį pasiimt į namus ir imtis asambliažą kurti. Jei seksis, ir parodą surengti.
Eksponuot ant grindų. Batavimas įgautų aukštesnį statusą, gal net A.A. dėmesį atkreiptų. Ir prasivertų vartai istorijon ir žodynan.
Bet visai gana tik nufotografuot batą, likusį be šeimininko, pasimetusį, – ir išsiųst el. paštu vgasiliunas@gmail.com.
Ir batautojo nekrologo pavadinimas aiškus: „XY padžiovė batus“. Skambù.

2021-08-05

(414) Metonimija

Užvakar, VIII 3, keliaudamas darban (išlipęs iš T19 Šeimyniškių stotelėj ir kulniuodamas Žirmūnų tilto link) pastebėjau šitą padą; fotografuota paėjus kelis žingsnius į priekį, kad matytųs reklaminis stendas (tebūnie šis įrašas ir Sengirės sukūrimo ir išsaugojimo fondo reklama).
Metonimija, – švystelėjo galvoj mokyklinis terminas, – padas yra bato metonija, dalis vietoj visumos. (Ir vidvidpadžiai juk metonimija – metaforos sesuo, pasak Danutės Kalinauskaitės; žr. jos puikius atsakymus į Neringos Butnoriūtės klausimus Metų naujausiam, liepos mėnesio, numery; ir Vidas M. kelissyk ten paminimas.)Komentarų nėra:

Rašyti komentarą