Dėl žodžių ir darbų 2010-08-10

Dėl žodžių ir darbų (2010-08-10): Aišku, LKŽ nėra žodžio batauti. Bet galima imtis tokios veiklos. O jai įvardinti reikia žodžio.
Jei bent keli grybaudami ne tik uogaus, bet dar ir bataus, atsiras šansas gyvuot ir žodžiui.
Užfiksavus batą miške, šalikelėj ar dar kur nors, galima jį pasiimt į namus ir imtis asambliažą kurti. Jei seksis, ir parodą surengti.
Eksponuot ant grindų. Batavimas įgautų aukštesnį statusą, gal net A.A. dėmesį atkreiptų. Ir prasivertų vartai istorijon ir žodynan.
Bet visai gana tik nufotografuot batą, likusį be šeimininko, pasimetusį, – ir išsiųst el. paštu vgasiliunas@gmail.com.
Ir batautojo nekrologo pavadinimas aiškus: „XY padžiovė batus“. Skambù.

2014-04-10

(155) Jolitbačiai, ii

 — labai smagu gaut tokį siuntinį, kokį gavau iš Jolitos C., – užrašiau vasarį.
Balandį – dar keturi radiniai (Jūs, Jolita, jau nebe pradedančioji, o [kaip ten sakoma/rašoma?] pažengusioji batautoja):
Laba diena,
Pasitaikė dar keli štai radinukai mano kelyje.

Biokuras
Važiavome šeštadienį (03-22) eglučių porą nusipirkt, kad kieme pasisodintumėm, į už Raudondvario esantį eglutyną. O jame, prie įėjimo, žaliaskarių pripjautų visa krūva. O ant viršaus dar ir batų ten pora. Pasiteiravau darbuotojo: „Kodėl jų išpjautų tiek tenai guli?“ – Paaiškino: reikia nekondicines išretinti, kad kitoms netrukdytų augti, o tai daryti galima tik pavasarį anksti. – Na tai paklausiau: „Ką su tomis išpjautomis daro?“ –  „Jas naudoja biokurui“, – atsakė man. –  Taigi pirmą nuotrauką ir pavadinau „Biokuras“.
Nežibutė
– bet pavasarį pakelėje gražiai sau mėlynuoja; 03-22, netoli Kulautuvos (Kauno r.)
Poilsiautojas
Melkio ežero pakrantėje (Vilniaus apylinkėse, 04-06). — Bet kas gi gali jį teisti? – Visą žiemą sunkiai dirbęs, gali sau ir pailsėt leisti, pasikaitinti prieš saulutę pavasarinę.
Statybininkas
Manau, ir taip jau viskas aišku, juk bambalys fone tai matosi? [nelabai...] (03-22 netoli jau minėtos Kulautuvos)


—  Džiaugiuosi, kad mano nuotraukėlės tiko jūsų kuriamai kolekcijai, dėkui, ir sakau: iki kito „susibatavimo“!Iki, Jolita; spėju, jūs jau pajutot šitos vujerizmo atmainos, batavimo, teikiamą malonumą. Jo taip lengvai negalima atsikratyti. :)

5 komentarai:

 1. Siūlau prasmingesnį šios veiklos turinį.

  Jūsų visų tas batavimas nėra tikras batavimas, nes rastus batus jūs tik nufotografuojate ir paliekate kur radę.
  „Užfiksavus batą miške, galima jį pasiimt į namus ir imtis asambliažą kurti.“ Patariu į batautojo pareigas įrašyti ne galima, o privaloma. Tik nebūtinai kurti asambliažą, o tiesiog išmesti į šiukšlių dėžę ar konteinerį. Juk tie seni miške ir kitur viešose vietose išmesti batai yra šiukšlės. Batavimas būtų šimtą kartų prasmingesnis (ir didesnį pasitenkinimą teiktų – čia jau sprendžiu pagal save), jei ir aplinką apšvarintumėte juos radę.

  O ir žodis batauti, jei jau taip peršate darybinę analogiją su uogauti ir grybauti, jei batas nepaimamas iš vietos, yra netikslus. Ką nors -auti reiškia surinkti tuos daiktus, o ne palikti vietoje. Nė vienas, kuris tik pažiūrį į grybą ar uogą ir juos nufotografuoja, bet nepaima (nenuskina), nėra grybautojas ar uogautojas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Karčioji druska2014-04-13 06:56

   Oi, tikrai nemanau, kad batų radimo fakto fiksavimą reikėtų paversti prievole ką nors su jais daryti. Pats žodis "privaloma" iškraipo "batavimo" esmę - tai turi būti, kaip ir kiekvienas kolekcionavimas, malonumas, o ne prievolė. O dėl pasitenkinimo ("Batavimas būtų šimtą kartų prasmingesnis (ir didesnį pasitenkinimą teiktų – čia jau sprendžiu pagal save), jei ir aplinką apšvarintumėte juos radę. "), - kiekvienas pasitenkina taip, kaip išmano.
   Nesu kalbininkė, bet galbūt žodį "batauti" galima prilyginti žodžiui "keliauti" - kai žmogus naudojasi keliu, bet jo nepasiima su savimi?
   Ir darykime su rastais batais ką norime - pasiimkime, nepasiimkime, kurkime asambliažus, meskime į konteinerius, palikime kitiems atradimo džiaugsmą...Tegyvuoja laisvė!

   Panaikinti
  2. Ačiū, Inga, už pasiūlymą-pamokymą-paprotinimą.
   (a) dėl ekologijos: šiukšlių daug, jei jau apsispręstum rinkti, tai reiktų rinkti visas, pirmiausia tas, kurios nyksta ilgiausiai, pvz., stiklą ar plastiką, ir mesti į atitinkamus konteinerius. Į šiukšlių dėžes sumesti batai nukeliautų į sąvartyną ir ten nyktų lygiai tiek pat laiko, kiek nyksta, pvz., vidury miško.
   (b) dėl darybos: žodžio batauti daryba yra taisyklinga.
   (c) dėl reikšmės: žodžiams reikšmes suteikiame mes. Žodis medžioti reiškia ne tik „ieškoti žvėrių ar paukščių, norint juos pagauti ar nušauti“; yra ir toks užsiėmimas kaip fotomedžioklė.
   (d) batautojai neturi pareigų, jiems nieks neprivaloma, jie yra laisvi, kaip atitarnavę batai:)

   Panaikinti
 2. Idomi diskusija, isejo beveik batautoju manifestas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Manifesto nereikia, nes iškart atminty iškyla KP manifestas, o beveik – labai egzistencinė būsena :)

   Panaikinti